פיתוח אסטרטגיות מכירה

חלק מהחיים שלנו מתנהלים בעבודה. האם אנחנו מתאמנים בעצמנו או שאנחנו מכירים מוצרים או שירותים לאחרים, אנחנו משקיעים הרבה מהזמן והאנרגיה שלנו בתהליך המכירה. האם נוכל להפוך את החוויה הזו ליעילה ומוצלחת יותר? האם יתכן שנוכל להרוג שני ציפורים במכה אחת: להגיע למטרה שלנו ובמקביל להפוך את תהליך המכירות להנאה ולא למאמץ?

פיתוח אסטרטגיות מכירה सובטלים ומדעיים יכול להיות התרופה לכיווץ הרווחים, למחסור בלקוחות בעסק שלך או פשוט למניעת התקעות בתהליך המכירות שלך.

אז מה בדיוק משמעות פיתוח אסטרטגיות מכירה?

מדובר בכמה תהליכים. הראשון שבהם הוא הבנת הלקוח: צריכותיו, אילוסטרציותיו, הסטוריות הרקע שלו, צפיותיו, את ה"שפה" שבה הוא מדבר (ובה אפשר להשפיע עליו) ואת המקומות שבהם הוא נוכח. תהליך זה, הידוע גם בשמות כמו "זיהוי הלקוח מטרה" נדרש בביצוע "אינטיליגנציה שוק" ובהבנה העמיקה של "מי הלקוח".

התהליך השני של פיתוח אסטרטגיות מכירה הוא גילוי התאימות או הלא-תאימות של המוצר שלנו ללקוח והתאמתו – אם דרשה ההתאמה. מדובר בניתוח בעיות, בניתוח מידע, בהכרת הערך של המוצר שלנו, ביכולת למכור אותו באופן שיוצר ערך עבור הלקוח.

התהליך השלישי בפיתוח אסטרטגיות מכירה הוא יצירת מודל מכירה יעיל והתאמתו למטרה. זה יכלול קביעת מחיר, ניהול מלאי, מסירת מוצר, שירות לקוחות, ומתודות גיוס לקוחות ושמירה עליהם.

פיתוח אסטרטגיות מכירה מוזמנת, כמו שהיא אמונה ומיומנות. זה דורש בחינה, חשיבה, ניסיון, אמיצות להתנסות, להיכשל וללמוד. מדובר במקצוע שניתן ללמוד, לכוון, להתרגל, לשפר, ועליו אפשר להפוך למומחה.

ייעוץ עסקי

השאירו פרטים ונחזור אליכם
דילוג לתוכן