ניהול משאבי אנוש

ניהול משאבי אנוש הוא מונח שעל פיו נבחרים, מנוהלים ומאמנים העובדים בארגונים וחברות. זוהי הפעילות המרכזית בארגון שאחראית לשמירה על חובה המשאב החשוב ביותר שלו – האנשים שלו – ואף משדרגת מיומנויותיהם המקצועיות והאישיות.

ניהול משאבי אנוש כולל מגוון עצום של פעילויות. הוא מתחיל בתהליכי מיון וגיוס של עובדים חדשים, ממשיך בפעילויות ההדרכה שהן חלק מהוצאת העובד לדרך, מעסיק דיאלוג יומיומי עם העובדים, היעוצים השונים – מהפרסונלי עד למקצועי – שניהול משאבי אנוש מספק, הפועל לקידום ולשיפור הביצועים ולסיום חולק את התמריצים לעובדים.

כמנהל משאבי אנוש, מטרתך העיקרית היא למקסם את תרומת העובדים להצלחת החברה. זה משאיה מאמץ לאורך זמן כדי לדאוג לאג'נדת העבודה, לשמירה על המורל הגבוה, לארגון תוכניות השוואה למתחרים, לספק את התמיכה הנדרשת לעובדים לשם התקדמות במסלול הקריירה שלהם ובאופן כללי לשמירה על המנטרה:"העובדים שלנו הם המשאב החשוב ביותר שלנו".

ניהול משאבי אנוש היא פעילות ייחודית מכיוון שהיא מחייבת מעורבות מרקע חברתי מורחב, עם רזום מרשים של תחומי ידע שונים. היא כוללת הכל מפסיכולוגיה, חקר עסקים, חוק, מדעי החברה, דעת חובה, מסילות קריירה, יחסי עובדים ומשא ומתן.

אחת המטרות של ניהול משאבי אנוש היא להכיר באנשים כמונע המרכזי להצלחה של הארגון. היים דרוקר, מהחוקרים הראשונים שזהו את המונח "ניהול משאבי אנוש", העביר את התפיסה המסורתית של "העובדים כעלות" לקו של "האנשים שלנו הם משאבינו החשובים ביותר". זו הייתה שינוי משמעותי בראיית העולם, והיא ממשיכה לשמש כיסוד לניהול משאבי אנוש המודרני.

ייעוץ עסקי

השאירו פרטים ונחזור אליכם
דילוג לתוכן