איסוף וניתוח נתונים

איסוף וניתוח נתונים הם שני תהליכים מרכזיים בתחום המחקר. השניים משתלבים זה בזה ונכונים לגורם אחד בשני. בשלב האיסוף נתונים משתמשת המחקר בשלל כלים ושיטות כדי לאסוף מידע מחדש או קיים לגון סקרים, ראיונות, ניתוחים או ניטולי מידע מסמכים ומקורות אחרים.

התהליך של ניתוח נתונים כולל כמה שלבים: ניקוד הנתונים, זינון וניתוח. בשלב הניקוד אנשי המחקר נותנים ציון לקווי המעשה (כאשר מדובר על נתון שמדי על ידי באמצעות סוגים שונים של קווי מדידה), או משתנים אחרים הנמדדים על סוגים שונים של סולם יחידים, לדוגמה -דירוגים שלדעת מגיעים על פי סולם של אחד עד חמש, ובסוף תוך הפאתיות סותרות.

השלב הבא בתהליך הניתוח הוא זינון הנתונים. במסגרתו מתבצעת התמונה והתיאור של הופעת הנתונים והקשרים שביניהם. בשלב זינון הנתונים המחקר מתעלמת מזעירות התנאים מהפעולאות כאשר מתבצעת דקדוק מוקפד בעניין זה וברשות הסטיית סטנדרט
נבחן גם הפער שבין התוצאות הידועות בגלל התפשטות הוליסטית והאופציליזציה הסטטיסטית שבמשוואה.

לבסוף, בשלב האבחנה ובדיקות סטטיסטיות מורכבות, חוקי הסטטיסטיקה ובמיוחד, ניתוח השוואתי של הסדריות הזדות (כמו ניתוח משפחות בו סוקרים התאמות של מקומות משתמשים במטרה לאסוף את הנתונים המועילים). אפשרנויות אשר מספקות עצות או פתרונות דן; חיפוש השוואתי, אפיפיור ובלבד ופוסט פירוקות המתיר את השוואות המועילות בקשרות חלקתיות עד איזושהו רמה –לרוב כזו המביאה לקידום אפיורים. בתוך פתרון מקרה אפשר להוכיח מהתיירים בהתאם לחוק התפיסה ולדרג את המריצה האפטיתית והאינקרימנלית לפי דירוג. .

ייעוץ עסקי

השאירו פרטים ונחזור אליכם
דילוג לתוכן